ΑΕΚ

Φώτο αρχείου Source: Getty Images

Get the SBS Audio app

Other ways to listen

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο νέο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ η ΑΕΚ.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη νέα αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ η ΑΕΚ.

Η Ένωση που δεν αγωνίστηκε στην πρεμιέρα με τον Ολυμπιακό, εξαιτίας του αγώνα μεταξύ των δύο για τον τελικό του Κυπέλλου, αντιμετώπισε στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό, επικρατώντας με 2-0.

Την τύχη του αγώνα άλλαξε η είσοδος στον αγωνιστικό χώρο του Πέτρου Μάνταλου.
Ο άσος της ΑΕΚ ο οποίος δεν ξεκίνησε βασικός, μοίρασε μία ασίστ στο 68ο λεπτό στον Μάρκο Λιβάγια και σκόραρε στο 87ο λεπτό, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη.

Μεγάλος πρωταγωνιστής και ο τερματοφύλακας της Ένωσης, Παναγιώτης Τσιντώτας ο οποίος με απόκρουση πέναλτι στο 75' κράτησε όρθια την ομάδα του.

Να σημειωθεί πως ο προγραμματισμένοι για σήμερα αγώνες μεταξύ Παναθηναϊκού - Απόλλωνα Σμύρνης και ΠΑΣ Γιάννινα – Λάρισας αναβλήθηκαν, εξαιτίας της παράτασης που έχουν πάρει για την έναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεών τους «νεοφώτιστοι» της Σούπερ Λιγκ, στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.
Όσον αφορά το υπόλοιπο πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής για αύριο το πρωί είναι προγραμματισμένοι οι αγώνες

6.Αστέρας Τριπολης         3

*Να σημειωθεί πως Ολυμπιακός, Άρης, ΑΕΚ και Βόλος έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Κορυφή για ΑΕΛ

Στην Κύπρο τώρα η 4η αγωνιστική συνεχίστηκε με δύο αναμετρήσεις, με την ΑΕΛ Λεμεσού να φτάνει στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη της για φέτος, ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

και Ανόρθωση – Απόλλων Λεμεσού

Ο προγραμματισμένος για την Τρίτη, δική μας ώρα, αγώνας ανάμεσα στην Νέα Σαλαμίνα και την Δόξα Κατωκοπιάς αναβλήθηκε εξαιτίας του εντοπισμού κρουσμάτων κορωνοϊού στις τάξεις της πρώτης.